13 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
13 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ ЗОРУ
13 листопада у світі відзначається Міжнародний день сліпих. Ця дата покликана привернути увагу здорових людей до проблем тих, хто втратив зір і опинився у важких життєвих обставинах.
13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих за допомогою придуманого ним шрифту. Він створив при школі друкарню і видав у ній декілька книг рельєфно-лінійним шрифтом. Це були перші книги для сліпих. У 1784 році в Парижі на свої власні кошти в своєму приватному будинку він відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих». За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до 1829 року, коли Луї Брайль винайшов шрифт. Враховуючи титанічну роботу Валентина Гаюї, який робив все, щоб покращити якість життя незрячих людей, Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла рішення в день його народження – 13 листопада щороку відзначати Міжнародний день сліпих.
За даними ВООЗ, близько 300 мільйонів людей в світі страждає від порушень зору, з них майже 40 мільйонів незрячі. Щорічно кількість сліпих зростає на 1-2 млн. осіб, адже що п’ять секунд втрачає зір один дорослий, а кожну хвилину – 1 дитина.
Не всі здорові люди розуміють, як це не бачити те, що тебе оточує, весь прекрасний світ, рідних, друзів.... Просто проведіть експеримент, закрийте очі і спробуйте робити ваші буденні справи з закритими очима. Учні нашого ліцею спробували... Хай всі на нашій планеті будуть здорові!