АКТИВ БІБЛІОТЕКИ

РОБОТА З БІБЛІОТЕЧНИМ АКТИВОМ

Активіст - це:

- гарний читач, читає на різноманітні теми;

- часто буває у бібліотеці;

- береже книжки;

- допомагає товаришам вибрати книгу;

- намагається привернути до читання нових читачів;

- бере участь у підготовці та проведенні бібліотечних заходів;

- слідкує за порядком у бібліотеці;

- допомагає бібліотекарю у роботі.

Велику роль в щоденній праці нашої бібліотеки відіграє    актив читачів. Він дуже полегшує нашу роботу.
 Члени бібліотечного активу – це найактивніші читачі, які не тільки часто відвідують бібліотеку, а й допомагають нам в різних напрямках  роботи.

Перед тим, як запросити дітей до бібліотечного активу – ми спочатку добре вивчали своїх читачів, їх інтереси, здібності, можливості. А вже на основі своїх висновків пропонували дітям такі види діяльності, де б ці учні розкрили свої таланти та здібності, які б задовольнили їх інтереси, розширили їх світогляд. На першому етапі роботи з активом склалось таке враження, що діти тільки заважають працювати і ускладнюють нашу працю. Але коли стан згуртування дітей і навчання їх різним формам бібліотечної роботи був позаду, то ми зрозуміли – кращих помічників знайти неможливо.

Склад адміністрації активу:

Цісар Анастасія (Голова активу)

Мурований Тарас (Замісник голови активу)

Щербань Дарина (секретар)

Мета і завдання бібліотечного активу:

Мета. Об'єднати учнів школи-гімназії навколо бібліотеки та книг з метою проведення різних заходів, спрямованих на добрі та корисні справи, організацію змістовного дозвілля.

Завдання. Виховувати в учнів любов, повагу та дбайливе ставлення до книги; навчати дітей роботі з книгою; розвивати художній смак дітей, збагачувати мову; розширювати кругозір учнів; навчати учнів вільно спілкуватися.

В певний день тижня (вівторок) бібліотечний актив збирається в бібліотеці (або дистанційно у Гугл міт), де обговорює плани своєї роботи: бесіди, робота з боржниками, участь у заходах, які проводить наша бібліотека. Одним із головних завдань активу є збереження та ремонт книг.

За висвітлення заходів бібліотеки  слідкуйте у новинах!